Правила пожежної безпеки під час відпочинку на природі, в лісі

/Files/images/na_sayt_2022/Без названия159753.jpg

Соціальна реклама: Не пали суху траву

Навесні, коли стовпчик термометра з кожним днем показує все вищу температуру повітря, люди масово починаютьвиїжджати на пікніки. Але не всі, на жаль, дотримуються елементарних правил пожежноїбезпеки на природі. Крім того, з приходом тепла, люди починають активно прибирати свої присадибні ділянки та очищати поверхню землі випалюванням сухої трави.

Внаслідок необережного поводження з вогнем частішають випадки лісових пожеж та вигоряння великих площ трав’яного настилу. Масові пожежі небезпечні тим, що можуть викликати спалах будівель в населених пунктах, дерев’яних мостів та стовпів ліній електромереж та зв’язку, складів нафтопродуктів та інших матеріалів, що горять, а такожураження людей та тварин.

Декілька порад, як себе поводити, якщо ви опинилися в осередку пожежі в лісі, полі або на торфовищі:

– не панікуйте та не приймайте поспішних, необдуманих рішень;

– не тікайте від полум’я, що швидко наближається, у протилежний від вогню бік, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;

– з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;

– якщо втекти від пожежі неможливо, то вийдіть на відкриту місцевість або галявину, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом і дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – повітря тут менш задимлене, рот і ніс при цьому прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини;

– гасити полум’я невеликих низових пожеж можна, забиваючи полум’я гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим грунтом та затоптуючи ногами;

– під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не упускайте з виду інших учасників гасіння пожежі, підтримуйте з ними зв’язок за допомогою голосу;

– будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати вас;

– особливо будьте обережні у місцях торф’яних пожеж, враховуйте, що там можуть створюватися глибокі вирви, тому пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;

– після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу про місце, розміри та характер пожежі.

Якщо людина знає правила поводження під час пожежі, вона в змозі не лише вистояти за будь-яких обставин і врятувати своє життя, але й надати допомогу в порятунку інших людей та врятувати матеріальні цінності від вогню.