Шкільний дзвоник одразу для п’яти поколінь. Харківський педагогічний ліцей № 4 святкує 50-річчя свого заснування, Харківські новини, 16 жовтня 2009

На святковій лінійці - випускники 1963-го - 2009-го років. Зауважу, що серед відомих учнів школи значиться і мер Києва Леонід Черновецький. Чи завітав столичний міський голова на свято рідної школи - дивіться далі у сюжеті.

Такої кількості випускників одразу ліцей № 4 ще не бачив. Роками не зустрічались і самі однокласники. Ювілей рідної школи змусив з’їхатися до Харкова не тільки колишніх школярів, а й їх педагогів. Олександра Хейфіс майже 40 років викладала у цій школі математику. Після жінка переїхала до Нью - Йорку, та не дивлячись на далеку відстань, все ж таки завітала на свято. Сьогодні Олександра Семенівна згадує не тільки улюблених учнів, а й курйозні випадки.

Олександра Хейфіц, викладач ліцею № 4 (США):
«Одного мальчика три дня не было в школе. И вот я звоню его родителям узнать, что с ним, а мама в растерянности бросает трубку. Я, конечно, тогда не поняла в чем дело. А уже на выпускном мне рассказали такую историю. Он пришел домой и сказал, что Александра Семеновна умерла, в школе трехдневный траур и собирают деньги на венок».

А ось колишня вчителька фізкультури Лариса Єфіменко сьогодні в очікуванні улюбленого учня - самого мера Києва Леоніда Черновецького. Каже, він єдиний не забував її після закінчення школи, а з того часу минуло вже майже 40 років.

Ларіса Єфіменко, класний керівник Леоніда Черновецького:
«Класний был, неординарный, ни на кого не похожий, сильный физически. Потому что я у него физкультуру преподавала. Он очень ее любил и никогда не пропускал. Он был лидер в классе».

Вчителька згадує, що більш за все Льончик любив дівчат та математику. Із дня випускного балу не бачила видатного однокласника і Тетяна Натус. Задля зустрічі із друзями - приїхали з самого Пітеру.

Тетяна Натус, однокласниця Леоніда Черновецького:
«Ему давалось все очень легко. Он не был заучкой, потому что, правда все легко давалось. Он со всеми дружил и с девчонками».

Марія Пирсенкова