Харківський педагогічний ліцей святкує п'ятдесятиріччя, Харківські вісті, 16.10.2009

Харківський педагогічний ліцей святкує п'ятдесятиріччя. Серед його випускників мер Києва Леонід Черновецький та народна артистка України Марія Бурмака. Замість співачки до школи прийшов її батько, а Леонід Черновецький сьогодні школу прогуляв. Але пообіцяв з'явитися на офіційному прийомі з нагоди свята. Тим часом на подвір'ї школи зібралися колишні випускники, в тому числі і випуск 1963 року. На п"ятдесятиріччя ліцея колишні учні приїхали з різних країн. Вони стали дорослими та пішли різними шляхами. Але тут біля своїх вчителів знову нагадують маленьких, кумедних школярів. І на питання, яку ж найбільшу капость ви зробили в школі, щира відповідь.

Світлана Проскуріна, випускниця 1978 року: Классный руководитель заболел. Как всегда весна действует на детей очень Тем более подростки уже были. Ну и решили, плохие отметки были, мы и украли журнал успеваемости. Украли журнал успеваемости, а что с ним делать дальше? Ну понесли в молодежный парк теперь, раньше там было кладбище и мы его там спалили по страничке палили.

Колишні учні вдивляються в очі перехожих, і з радістю скрикують, коли помічають знайомих. Ще чорно-білі фото, на яких тільки випускники та їхні вчителі можуть упізнати маленьку шестикласницю. Світлана Проскуріна побачила Любов Григорівну і заплакала. І вчителю зустріч із дорослими тепер школярами повертає молоді роки.

Любов Ягнюк-Стаднік, вчитель математики: Я с ними и как учитель росла и набиралась опыта и может быть делала те же ошибки, что и дети И мы вместе учились. И шли по жизни дальше.

Четверту школу знали колись у всьому Радянському Союзі завдяки експерименту - учнів від семи до десяти років навчали за особливою програмою. Вчили не зубрити, а мислити самостійно.

Сергій Курганов, випускник школи: Мы проводили два очень интересных экспиримента - развивающее обучение математики, школа двух культур. И оба проекта оказались мирового значения, и Зоя Михайловна Соколова директор этой школы поддерживала нас и в том и в другом проекте.

Особливий подарунок до ювілею - книга випускників різних років.

Марина Владимирова, співавтор книги: Можна сказать, да что в книге пятьдесят лет жизни.

На лінійці чекали найвідомішого випускника школи Леоніда Черновецького, але вчителям довелося поставити йому "енку". Його однокласниця приїхала на ювілей із Санкт-Петербурга, вона як і нинішній мер Києва співала в хорі.

Тетяна Натус, випускниця однокпасниця Черновецького: Нет, он пел в хоре, но позже.

І ким би хто з колишніх учнів не став, тут у школі вони знову рівні.

Харківські вісті